Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jaka powinna być wanienka dla dziecka?

Przyjście na świat dziecka wywraca obecne życie rodziny do góry nogami, nie znaczy to, że jest ono złe, po prostu jest inne. Poświęcamy uwagę na sprawy, które do tej pory nam uciekały, a to co zdawało nam się istotne, czasem traci na znaczeniu, przy zetknięciu z kolejnym członkiem rodziny. Nie mniej maleństwo w pierwotnej fazie rozwoju wymaga swoich akcesoriów do pielęgnacji, jak i do pozostałego funkcjonowania, dlatego przed rodzicami pojawia się wiele wątpliwości, jak chociażby to, jaka powinna być wanienka dla noworodka?


kąpiel
Author: JoséMa Orsini
Source: http://www.flickr.com
Wanienka dla noworodka musi mieć odpowiednie atesty
Głównie należy wspomnieć o tym, żeby miała ona właściwe atesty, potwierdzające, że jest zrobiona w taki sposób, aby nie zagrażać życiu dziecka. Nie powinna mieć ostrych kantów, powinna być wykonana z solidnego produktu, tak aby z łatwością można było ją przenieść z łazienki, gdzie wlejemy wodę do pokoju, w którym planujemy kąpać maluszka. Na dodatek mają one różnorakie rozmiary, więc powinniśmy się zastanowić nad tym, jak długo pragniemy w niej kąpać nasze dziecko, bo musi być ona na tyle wielka, aby mogło się ono w niej spokojnie położyć. Zobacz nasz artykuł: wanienka dla niemowlaka.


Możemy odpowiednio rozbudować wanienki dziecięce
Kupując wanienkę trzeba wiedzieć, że od razu mamy szansę nabyć do niej przeróżne akcesoria, które powinny nam usprawnić kąpiel. Mamy szansę na przykład zakupić specjalne wkłady z gąbki, lub z plastiku, które wsuwa się do środka wanienki, na nie układa się dziecko i mamy pewność, że się nam nazbyt nie zamoczy, ani nie napije wody. Na dodatek wanienki dziecięce mogą być wyposażone w specjalne stelaże, dzięki którym wanienka będzie ułożona na odpowiedniej wysokości, a my nie będziemy musieli się do niej nachylać, a więc przyjemność z kąpieli maleństwa będzie jeszcze większa. Są
kąpiel
Author: Alphanova Bebe
Source: Alphanova Bebe
też wanienki, które mają zamontowany odpowiedni korek, wtedy na specjalnym stelażu rozkłada się je w wannie, a po kąpieli wystarczy usunąć korek oraz wypuścić wodę, przez co nie trzeba nosić wanienki.


Musimy zaznaczyć co nam się przyda
Kiedy podejrzewamy, że stelaż nie będzie nam konieczny, to bez wątpienia w czasie wyboru odpowiedniej wanienki powinniśmy się przede wszystkim skupić na wyborze wanienki z odpowiednim atestem oraz w odpowiednim rozmiarze (więcej jeśli chodzi o meble do domu - tutaj). W dodatku można także zwrócić uwagę na produkt z którego jest zrobiona oraz na wysokość jej brzegów, tak żeby trochę większe dzieci, mogły w niej swobodnie usiąść podczas kąpieli.