Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Czy nasze dzieci powinny oglądać telewizję?

Wychowanie to niezwykle ciężki temat. Każdy rodzic ma indywidualną wizję na tego typu temat. Wszyscy również boimy się tej chwili, kiedy nasz maluch się narodzi i to naszym obowiązkiem będzie powiedzieć mu, jak żyć. Niekiedy zdarza się nam popełnić błąd, ale jest to na zawsze wpisane w proces wychowawczy. Nie jesteśmy idealni i dlatego czasami spotkamy na swojej rodzicielskiej ścieżce dużo ostrych zakrętów.
Na pewno każdy opiekun zastanawia się, czy dziecko powinno oglądać telewizję? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że we współczesnym świecie nie można odciąć naszych dzieci od wszelkich zdobyczy technologicznych. To dobrze, bo nowoczesne wynalazki stworzone zostały po to, aby uprościć nasze życie. Ale z drugiej strony, wiemy doskonale, że mogą się przyczynić do niebezpiecznych uzależnień oraz schorzeń na tle nerwowym.

dziecko przed telewizorem
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com
Ale wystarczy odpowiedzialnie podejść do tematu i nie będziemy walczyć z tego typu trudnościami. Po pierwsze, nasz maluch musi wiedzieć, po co nam telewizor. Jeżeli wyjaśnimy mu, w jakim celu go włączamy, dziecko nie powinno całymi dniami psuć wzroku przed odbiornikiem.

Odczuwasz chęć na następne zajmujące artykuły? Nie ociągaj się! Opracowaliśmy ich przecież wiele. Zatem klikaj i ciesz się nowymi treściami.

Naszym starszym latoroślom pokażmy, że program tv oferuje dużo interesujących propozycji, takich jak audycje przyrodnicze, czy historyczne, a także dużo kultowych filmów.

Zawsze oglądajmy telewizor z naszymi maluchami. Czasem, nawet w przeznaczonych dla małych dzieci kreskówkach mogą się pojawić sytuacje, które przestraszą naszego malucha. Powinniśmy być wtedy blisko i objaśnić mu całe zajście. Nie zapominajmy, że maluchy najczęściej idą w ślady dorosłych. Jeśli my całymi godzinami tkwimy przed odbiornikami telewizyjnymi, to nasze pociechy będą chciały robić to samo.Stąd też my także w odpowiedni sposób korzystajmy z tego cudownego wynalazku XX wieku. Namówmy starsze dzieci na wspólne oglądanie audycji informacyjnych lub filmów dokumentalnych. Później możemy z nimi podyskutować na poruszane tam tematy. Ale jednocześnie, pokażmy pociechom, że istnieją inne, lepsze formy spędzania wolnego czasu, niż jedynie przesiadywanie przed telewizorem.