Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju zabawki nabywać maluchom?

Maluchy kochają zabaweczki, jednakże ich zakup stanowi dla wielu rodziców duże wyzwanie.


Chcą, aby zabawki spełniały funkcję edukacyjną, ale równocześnie jest dla nich ważny estetyczny aspekt rzeczy, którymi bawią się ich dzieci.


Laktator elektryczny
Author: Jim Champion
Source: http://www.flickr.com
rozwiązanie
Author: Max Braun
Source: http://www.flickr.com


Jakie zabawki edukacyjne dla maluchów godne są polecenia? Czy faktycznie warto kupować inne zabaweczki dla dziewczynek, natomiast inne zabawki dla młodzików?


Zabawki dla dzieci nie powinny być jedynie atrakcyjne wizualnie. Powinny również spełniać sztywne wymogi bezpieczeństwa. Przedmioty powinny nie wyłącznie rozwijać fantazję, motorykę oraz funkcje poznawcze, ale także nie stanowić zagrożenia dla dziecka. Nabywając zabawki, kieruj uwagę na to, czy nie mają drobnych części, jakie dziecko może połknąć, włożyć do nosa bądź ucha. Także niedokładne wykonanie dyskwalifikuje zabawkę.


dzieci
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com


Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek to oczywiście lale. Wielu rodziców nie zdaje sobie jednakże sprawy z wychowawczej funkcji zabawy lalkami. Dziewczynki uczą się rozbierania i ubierania, a również kształtują umiejętności motoryczne poprzez manipulowanie nieogromnymi ubrankami.

Czy podnoszony wątek bardzo Ci się spodobał? Jeżeli tak, to pójdź do oferty i zobacz informacje, w które obfituje inny portal.

Do tego dziewczynki uczą się społecznych zachowań poprzez zabawę z innymi maluchami. Nie oznacza to jednak, że lalki są wyłącznie dla dziewczynek. Wielu z chłopców uwielbia przebierać lalki oraz bawić się w dom, a niejedna młoda dama chętnie ściga się samochodzikami. Zabawki sprawiają dzieciom ogrom radości.


Mogą one całymi godzinami zabawiać się jedną rzeczą, natomiast ulubiony miś zazwyczaj towarzyszy dziecku nieomal wszędzie. Zakup doskonałej zabawki nie jest zbyt trudny, wystarczy zastosować się do naszych podpowiedzi.