Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Szczęśliwe dziecko powinno radować się życiem, a my powinniśmy zagwarantować mu jak największą ilość sposobności rozwoju i zabawy

I wreszcie ten czas, gdy nasz maluch staje się bardziej samodzielny. No tak, zaczyna się od czworakowania, wstawania, a następnie już od pierwszych korczków i pierwszych upadków. To dość ważny moment dla każdego dziecka, który musi zjawić się spontanicznie i naturalnie. Jednakże, dla poznającego świat dziecka przydałoby się jeszcze coś, co wzbogaci te chwile, coś jak pojazd, dzięki jakiemu szybciej jest w stanie poznawać rzeczywistość i czuć jednocześnie jeszcze większą radość. Najlepsze do tego celu są jeździki i autka dla dziecka.

Świetny jest przykładowo jeździk, najbardziej udany model to czterokołowy z niskim szerokim siedziskiem. Faktycznie jest lepszy niż zwykły chodzik. Tak naprawdę, jest najlepszy dla starszego dziecka, ale właściwie nikt raczej nie myśli, iż będzie właściwy dla dziecka, które jeszcze samo nie siedzi. Taki maluch właściwie jeszcze nie potrafi utrzymać równowagi.

jeździk
Source: http://twistcar.pl/
Bardzo istotne jest dla dziecka, jak już nauczy się jeżdzić na jeździku, ponieważ robi to to naprzemiennie, jest równowaga w tułowiu, co znaczy, iż nie istnieje ryzyko zdrowotne, na przykład na zwielokrotnienie asymetrii. Jednocześnie, istnieją opinie, że jeździk ma niekorzystny wpływ na bioderka dziecka. Jest coś tu na rzeczy, jednakże wszystko jest zależne od tego jak dziecko prezentuje się napięciowo. Zasada jest tego typu, iż jeśli wszystko jest okej, to faktycznie nasz podopieczny nie będzie chciał spędzać paru godzin w jeździku, bo dziecko chce poznawać różnorodne rzeczy. A jak zmieni zabawę, to oczywiście będzie zmieniać miejsca - autko dziecięce.

Dla dziecka, które może mieć jakieś trudności niezbędna jest odpowiednia interwencja. To znaczy, że jak dziecko nie potrafi z niego się podnieść, to powinniśmy pomóc się z niego wydostać. Dzięki temu nie spędzi w jeździku zbyt dużo czasu. Jednocześnie, jak twierdzą niektórzy, w sumie słusznie, iż duże zgięcie w biodrach nie jest zbyt zdrowie, ale nie można popadać w skrajności, ponieważ dzieci, które nie potrzebują fachowej terapii trzeba przecież zapewnić okazję do najprawdziwszej zabawy, bez zastanawiania się nad kwestiami rozwoju. Z tego też względu wiele jest zależne od nas. Kiedy będziemy pamiętali o różnorodności, będziemy zmieniać rozrywki, to wszystko będzie w jak najlepszym porządku.