Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Czym najlepiej chronić główkę małego dziecka?

Czapka, kapelusik lub chusta – są to rodzaje nakryć głowy, które są dostępne dla niemowląt. Czym należy kierować się przy wyborze nakrycia głowy dla małego dziecka?


Noworodek ma jeszcze nie do końca sprawny system termoregulacji, a więc przez główkę traci dużo ciepła.
By uniknąć wyziębienia należy zatem odpowiednio chronić główkę. Jeszcze do niedawna pokutował zwyczaj, iż nawet w domu należy zakładać dziecku czapkę. Dziś wiemy, iż nie zawsze jest taka konieczne, a niekiedy nawet może okazać się szkodliwe, bo dziecko leżące w czapce w ciepłym domu może łatwo się przegrzać. Czapeczka w domu jednak przyda się, gdy kąpiemy noworodka w nagrzanej łazience, a później następnie przenosimy je do zimnego pokoju. Można wtedy ubrać czapeczkę po wykąpaniu na około 30 minut. W tym wypadku polecane są nakrycia główki z cienkiej i lekkiej bawełny, która przepuszcza powietrze, jest delikatna w dotyku oraz bezpieczna dla wrażliwej skóry dziecka. Czapeczka powinna dobrze przylegać, ale nie może za bardzo opinać główki. Jeżeli posiada ściągać to powinien on być bardzo delikatny. Czapeczka powinna chronić czoło i uszy. Aby się nie przesuwała może być zawiązywana pod szyją.


czapka zimowa dla niemowlaka
Author: kevin colvin
Source: http://www.flickr.com


W czasie spaceru noworodek powinien mieć okrytą głowę. Im zimniej, tym czapeczka powinna być cieplejsza, tak by skutecznie chroniła uszy. W ciepłe wiosenne i jesienne dni maleństwu ubieramy cienką czapkę z bawełny. Kapelusik czy chusta dedykowane są dla niemowląt, które już potrafią siedzieć.

Jeżeli chcesz zasięgnąć kolejnych informacji, poznaj nasz następny tekst, w którym znajduje się kompleksowa treść (https://www.tablicowo24.pl/kategorie/potykacze/). Rozwieje ona wszystkie Twoje wątpliwości.

W chłodne dni konieczna jest czapka.
Czapka zimowa dla niemowlaka powinna mieć osłonki na uszy oraz wiązanie pod bródką, aby nie dobrze przylegała i nie przusuwała się, gwarantując ochronę przed zimnem oraz wiatrem. Polecane są czapeczki z bawełny lub polaru.