Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Sukienki do Pierwszej Komunii. Co założy Twoje dziecko.

Wszyscy dobrze wiemy, że dzieci stresują się, gdy mają iść do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą na początku poznać cały katechizm, potem przyszykować się do całej mszy, pamiętać, co maja powiedzieć, to rzeczywiście nie jest łatwe. W dodatku muszą ładnie wyglądać. Był czas, kiedy wszystkie dzieci musiały mieć alby. Chciano, żeby każde dziecko wyglądało tak samo. W niektórych parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są też parafie gdzie wróciły sukienki komunijne. Dlatego wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest zakup sukienki.

Takie sukienki to koszt od stu sto złotych i więcej. Do tego trzeba wybrać wianuszek, małą torebkę, rajstopy i odpowiednie buty. Dlatego jest to spory koszt.

Czy taka publikacja okazała się według Ciebie absorbująca? Jeśli tak, to notabene więcej zobaczysz w artykule (http://habapolska.pl/zlobek-klub-malucha/klocki-puzzle/klocki-naturalne/6448/drewniane-klocki-kapla), który również analizuje taką kwestię.

Nie wspominając o tym, że musimy dziecku zrobić prezent i przygotować obiad dla rodziny jak na mini wesele. Cóż w dzisiejszych czasach, nawet Komunia stała się komercyjnym świętem. Mimo to dzieciaki są na tyle uświadamiane, że rozumieją, iż w tym dniu najistotniejsze jest to, że mogą pójść do sakramentu Komunii Świętej.

W jaki sposób ubrać naszą pociechę do Pierwszej Komunii?

stroje komunijne -
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o Pierwszą Komunię Świętą, to maluchy powinny być ubrane albo w alby, albo w sukienki i garnitury. Jednak poza tym, że dziecko musimy ładnie ubrać, to powinniśmy je jeszcze nauczyć katechizmu. Powinniśmy pamiętać, że istotna jest duchowa strona tego wydarzenia. Ale mimo całej duchowości trzeba pozostać racjonalistami, by na kilka dni przed Komunią nie wyszło na to, że nasza córka nie ma sukienki komunijne. Powinniśmy trochę wcześniej poszukać sukienki dla dziewczynki. Bo później jest mnóstwo zamieszania i pewnie zamiast znaleźć taką sukienkę, która będzie się dziecku podobała, kupimy jakąkolwiek, którą będzie trzeba przerabiać u krawcowej. Dlatego pamiętajmy o tym, by nie dokładać dziecku stresu i odpowiednio wcześniej wybrać się po sukienkę komunijną. A sukienki na tego typu okazję są rozmaite. Wiadomo wszystkie są białe, ale niektóre są jak dla bajkowych księżniczek, a inne są bardziej stonowane (sukienki na I Komunię).

komunia święta
Author: John Ragai
Source: http://www.flickr.com
Musimy jednak pamiętać o tym, jaki mamy budżet i nie przesadzać, bo to sukienka, którą dziecko będzie nosiło tylko przez kilka dni. Pamiętajmy, że to nie wesele i nie trzeba dziecku szyć sukienki u projektanta. Wśród istniejących modeli na sto procent uda nam się znaleźć sukienkę idealną dla naszej córki. Z chłopcem jest mniejszy kłopot, wystarczy kupić mu ciemny garnitur. Choć oczywiście, jeśli nasz chłopiec nie jest wyrośnięty, a będziemy chcieli kupić mu porządny garnitur, to wizyta u krawca będzie konieczna. Może nie żeby cały garnitur uszyć, ale by ten kupiony naprawdę dobrze leżał.