Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób wyselekcjonować idealną placówkę wychowawczą dla trzylatka?

Wybierając placówkę dla malucha, w większości wypadków kierujemy się względami praktycznymi (przykładowo odległość od mieszkania) oraz wychowawczymi (zależy nam, aby brzdąc miał angielski etc).


Lecz ważniejsze jest to, ażeby przedszkole było dla trzylatka przyjaznym miejscem.


W jaki sposób je rozpoznać? Trzylatek musi czuć się bezpiecznie. To jego podstawowa potrzeba emocjonalna, którą zaspokajają rodziciele i krewni. Dlatego ich obecność w okresie przedszkolnej adaptacji będzie niezbędna. Przystosowanie jest to proces, w jakim maluch stopniowo obdarza zaufaniem nowe miejsce i osoby. Śmielszym maluchom wystarczą czasem trzy dni, ażeby poczuć się pewnie. Drugie czasami dopiero po kilku tygodniach zdolne są do rozstania, a i to tylko na chwilę.


Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko
Author: Weselni Paparazzi
Source: abcslubu.pl
W wielu przedszkolach organizuje się okresowe spotkania dla trzylatków a także ich rodziców. Uczestnicząc w zajęciach, dzieci poznają nowiutkie miejsce jak też obowiązujące w nim zasady. Trzylatek wymaga czasu, by zrozumieć obyczaje życia grupowego. Musi mieć pojęcie, o co należy się pytać pani, jak wyglądają obiady, w jaki sposób sprząta się zabawki. W czasie adaptacji może się tego nauczyć. Kiedy te spotkania nie wystarczą, ażeby nasze dziecko zadomowiło się w nowym miejscu, rodzice powinni móc towarzyszyć mu po rozpoczęciu roku szkolnego. Nasze dziecko powinno decydować, czy, co i jak wiele je. Nie wolno go nagabywać ani namawiać.


Przedszkole musi zapewnić mu stały dostęp do wody. Maluch potrzebuje zdrowej Diety, jednak nic na siłę. Żywienie kogoś wbrew woli jest gwałceniem jego cielesnej nietykalności.