Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Zamiast najbardziej popularnych pieluch jednorazowych, warto zakupić otulacze i pieluchy wielorazowe

Author: www.babymama.pl
Samo czyszczenie wymagało zakupu specjalnych proszków do prania i użycia wrzącej wody - czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w wielkim garze na piecu. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali katusze, kiedy w pociągu ananasa trzeba było przewinąć. Pieluchy zwane pampersami okazały się być praktyczniejsze: są jednorazowe, higieniczne, można je z łatwością założyć brzdącowi nawet podczas zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają z rozmysłem przeznaczone do tych celów miejsca. A co ważne, są bardzo prościutkie w stosowaniu. Nie trzeba ich ani gotować, ani prasować! Dla maluszka najlepiej sprawdzają się otulacze uszyte z wodoodpornego materiału PUL oraz tetra.

Owo dziecko i tak często się przebiera, stąd to najpraktyczniejszy i zarazem najtańszy zestaw. Otulacze należy zmieniać co 5 przebranie. Dobrze posiadać także do niego ze 2-3 pieluszki formowane, które użyjemy podczas spaceru czy podczas drzemki.
Takie pieluszki można w dzisiejszych czasach dostać bezproblemowo w wielu różnych sklepach z akcesoriami dla niemowląt, również w internetowych. Ich zakup jest o wiele bardziej zyskowny niż kupienie pieluszek jednorazowych, które każdorazowo wypada wyrzucać.

To zupełnie normalne, iż małym dzieciom pieluszki trzeba zmieniać nadzwyczaj często, tak naprawdę co krok, w związku z tym naturalnie nie da się zaprzeczyć temu, iż nabywanie pieluszek jest ogromnym wydatkiem. Po co więc przepłacać? Przekonaj się, że pieluszki wielorazowe okażą się o wiele lepszym wyborem. Najczęściej w tego rodzaju sklepach można zakupić także pieluszki ekologiczne jednorazowe, co bez wątpliwości powinno zainteresować rodziców, którzy chcą wychowywać swoje dziecko na świadomego obywatela, który kieruje się w życiu zasadami lekkiego odżywiania oraz dobrego trybu życia. Kiedy zdecydujesz się na kupno pieluszki wielorazowe albo podobnych artykułów dla dzieci, wtedy możemy Ci niemalże dać pewność, że bez wątpienia nigdzie nie odszukasz ich w cenie niższej niż ta proponowana przez sklepy on-line. Obecnie dużo osób robi zakupy przez sieć, co starają się wykorzystać przede wszystkim właściciele sklep on-line.

Producenci akcesoriów dla niemowląt poszli jeszcze trochę dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za priorytet nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika. Takie majtki uszyte są tak, aby z jednej strony za szybko nie przemakały, a drugiej, by dziecko wyczuwało dyskomfort, gdy się zmoczy. Trudno wyobrazić sobie w tej roli pieluchę z tetry - za bardzo ogranicza ruchy dziecka, które jednak ciągle ma świadomość, że... chodzi w pieluszce (-> zobacz szczegóły).

Ponadto dochodzą jeszcze pieluszki z kieszonką, albo pieluszki tetrowe. Składają się one z dwóch powłok. Ta od strony pupy potomka uszyta jest z mikropolaru, który oddaje wilgotność do wnętrza pieluszki a skóra potomka pozostaje sucha. Warstwa zewnętrzna uszyta jest z PUL czyli oddychającego poliester, który zabezpiecza ubranie przed zamoczeniem. Obydwie powłoki tworzą kieszonkę, w której umieszczamy wkładkę chłonną: z mikrowłókna, bawełny, z bambusa, konopna lub po prostu pieluszkę tetrową. Przeważnie pieluszka nabywana jest w komplecie z wkładką.