Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Kreatywne bawienie się z dzieckiem - a więc, w jaki sposób rozbudzić dziecięcą imaginację oraz chęć do ruszania się

W obecnych czasach coraz bardziej dużo dzieciaków posiada problemy z nadwyżką wagi, lecz nie są to jedyne problemy - większa ilość z nich istnieje możliwość jednak przypisać pojedynczej rzeczy, a raczej kilku z tą samiutką tematyką.
Wystrój pokoju
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com


park
Author: Miguel Paulo Riano
Source: http://www.flickr.com


Mowa tu co oczywiste o nowych technologiach, takich jak choćby telefony komórkowe, tablety czy laptopy, które to już od pewnego okresu "zajmują" nasze własne dzieciaki powodując, że zamiast się poruszać i bawić z rówieśnikami, te przesiadują wewnątrz domku klikając na guziczki, grając najbardziej często w gierki, które dodatkowo najczęściej nie dają im nic pod względem intelektualnym...


kreatywne zabawy z dzieckiem
Source: foter.com


Co zrobić, aby uniknąć tych wszyściutkich nadmienionych wewnątrz wstępie rzeczy? Oczywiście ponad wszystko jesteśmy zmuszeni poświęcić naszemu dziecku czas, zamiast - jak to czyni wielu, szczególnie młodziutkich rodziców - przekazywać im w rączki nadmienione powyżej rzeczy, które to najczęściej powodują bardziej dużo złego niż to wszystko warte. Nasze dziecko jest naszym skarbem, dlatego powinniśmy poświęcić mu chociaż troszkę czasu każdziutkiego dzionka, aby nie tylko nie poczuło się odrzucone, ale i by zacieśnić wraz z nim więź.
Doskonałym rozwiązaniem, aby zrobić obydwie te rzeczy, są kreatywne zabawy z dzieckiem, które to na dodatek - w uzależnieniu od tego, jakiego rodzaju będzie to zabawa - ma możliwość pobudzać wyobraźnię naszego dziecka, lub nakazać mu zwiększyć osobistą aktywność typu fizycznego, dzięki czemu dzieciątko będzie dużo bardziej szczęśliwe, a potem padnie nam do łóżeczka wyczerpane zabawą, dając nam często więcej czasu wieczorami by zrealizować własne plany. Pamiętaj! Szczęśliwe dzieciątko, to zmęczone zabawą dziecko!