Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jak podatnik jest w stanie pomóc wartościowym fundacjom?

Bardzo szanuję te fundacje, które faktycznie pomagają potrzebującym. Szczególnie dzieciakom i takim osobom, które zasadniczo bez pomocy osób trzecich nie dadzą sobie rady. Np. kultowa aktorka - a mianowicie Anna Dymna, jest kobietą, która na pewno prowadzi fundację z dobroci swojego serca.
Czyli masz możliwość szanowny internauto wspomóc prowadzoną przez nią fundację: absolutnie bez ponoszenia nawet minimalnych kosztów. Naturalnie nie mówię, że jedyną alternatywą jest fundacja fundacja na rzecz dzieci Dymnej, jednakże z pewnością owy wybór jest niemalże na wagę złota. Nie przesadzam!

A więc gdy będziesz już chciał nareszcie rozliczyć pit przez internet 2013, po prostu powinieneś wybrać taką fundację, która jest w Twoim guście. Bo wiadomo - jeden człowiek chciałby wspomóc brazylijskie lasy, inny zwierzęta, a jeszcze ktoś inny dzieci. Wychodzę z założenia, iż należy pomagać, i nie jest ważne komu pomagamy. Tzn. to jest oczywiście ważne, lecz mylą się te osoby, które np. twierdzą, że pomoc przykładowo naturze nie ma większego sensu, ponieważ to człowiek jest najważniejszy. Sadzę, iż trzeba niejako naszą pomoc dystrybuować w równomierny sposób. Namawiam zatem do niesienia pomocy.

rozliczanie podatku przez internet
Author: Bas Evers
Source: http://www.flickr.com
Trzeba również wspomnieć, iż często popełniamy ten błąd, że dajemy 1% tym organizacjom pożytku publicznego, które tak naprawdę miewają ogromne problemy z na przykład solidnym rozliczaniem wszystkich dotacji i wydatków. Później takowe fundacje są tak jakby na czarnej liście - czyli nawet jeżeli podarujemy im własny 1%, tak czy siak kasa nie dojdzie do nich. W Sieci jest wartościowa lista, która ukazuje to, które fundacje są OK.

Przeczytaj bez obaw ten udostępniony tu (http://www.varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/) wpis. Prezentuje on zbliżoną kwestię, zatem z pewnością także będzie według Ciebie interesujący.

A w końcu warto postarać się o to by 1% podatku lista organizacji była świetnie nam znana - nie chcielibyśmy popełnić takiego błędu, który będziemy mieli możliwość poprawić w przyszłym roku. Poczytajcie sobie tutaj - warto pomagać.

Warto także zwrócić uwagę, że niejako dzięki wprowadzeniu akcji 1%, programy komputerowe są w zupełności bezpłatne. Oczywiście nie wszystkie, lecz można powiedzieć, iż w wielu przypadkach to jest tak, że program jest za free, a najzwyczajniej zarabia nieco, bo współpracuje z jakąś fundacją. Sam używam program do rozliczania pit - właśnie darmowy. Ogólnie nie narzekam. Wszystko jest w dużym porządku. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z moimi wypocinami chociaż jedna osoba znajdzie w Internecie taką fundację, która jest godna szacunku.