Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Jakie możliwości stwarza przedszkole niepubliczne?

Co roku wielu rodziców staje przed ogromnym dylematem – do jakiego przedszkola zapisać swoją pociechę? Wybór nie należy do najłatwiejszych, bo w końcu chodzi o edukację naszego dziecka. Dowiedz się dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większą popularnością!

Dzieci w przedszkolu
Author: Russell Stringfield
Source: http://www.flickr.com
Prywatne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niezwykle ważne podczas wyboru najlepszego przedszkola dla naszego maleństwa i odgrywają kluczową rolę w jego codziennym rozwoju.

Pierwszą ważną zaletą jest z pewnością to, że są oczywiście łatwiej dostępne, niż przedszkola publiczne. W dodatku w przedszkolach prywatnych zazwyczaj grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w przedszkolu państwowym. Taki stan pozwala na indywidualne podejście do dziecka i odniesienie większych sukcesów w nauce. Poza tym nauczycielkom nietrudno wychwycić, czy dzieje się coś groźnego.

Źródło artykułu -

Wszystkie przedszkola zapewniają program podstawowy, ale mamy możliwość także wybrać prywatne przedszkole ursynów profilowane: anglojęzyczne, sportowe, artystyczne, muzyczne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, gdy wykazuje ono zamiłowanie do określonych czynności i zależy nam na tym, żeby miało możliwość rozwijania się w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką propozycję zajęć dodatkowych posiada interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca bywają tu dostępne jeszcze nawet w ciągu roku szkolnego. Poza tym Wrocław to miasto, w którym przedszkola prywatne zapewniają dużą ilość interesujących zajęć dodatkowych np. zajęć ekologicznych. Pamiętajmy jednak, by przedmioty dodatkowe wybierać z rozsądkiem. Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi satysfakcję, raczej go zniechęci i pozbawi beztroski dzieciństwa. Jak więc wybrać dobre prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, ofertę codziennych i dodatkowych zajęć, ofertę kuchni oraz stołówki, ilość dzieci w grupie, ilość i jakość zabawek jakimi dysponuje placówka oraz pomocy naukowych, miesięczne koszty oraz obligatoryjne dodatkowe opłaty - zobacz tutaj. Pomocne mogą okazać się rady rodziców z okolic oraz wizyta na tak zwanych “drzwiach otwartych”. Na koniec pamiętajmy, że przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Warto sprawdzić taki status przed ostatecznym zapisaniem naszego dziecka do przedszkola.