Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Refundowanie zapłodnienia pozaustrojowego – o czym dobrze pamiętać

Wiele par z niecierpliwością czeka na urodzenie swego dziecka. Niestety, czasami przeróżne czynniki powodują że poczęcie lub utrzymywanie go w ciele matki kończy się niepowodzeniem. Rodzajów terapii niepłodności jest współcześnie wiele, ale każda jest przeznaczona do zwalczania innych przyczyn – dlatego też w przypadku takich problemów, jak niedrożne jajowody, niewielka ilość plemników lub sytuacji kiedy czas nagli, wskazane jest zapładnianie in vitro, dzięki któremu dużo par od lat posiada własne dzieci.

Chociaż nie jest to procedura tania, charakteryzuje się ogromną skutecznością w różnych sytuacjach, gdy standardowe leczenie zawodzi.

Czy wpisy opublikowane na tej witrynie uszkodzenie rdzenia kręgowego rehabilitacja całkowicie Cię zadowoliły? Myślimy, że tak. Ale, jeśli chcesz więcej, to kliknij tutaj.

Obecnie można starać się o jej refundację – współcześnie refundacja in vitro jest w Polsce jak najmocniej dostępna.

In vitro
Author: David Santaolalla
Source: http://www.flickr.com
Na zapłodnienie in vitro składa się parę zabiegów, w zależności od poszczególnego wariantu leczenia. Do jednej z metod należy ICSI, które polega na wprowadzeniu jednego plemnika do żeńskiej gamety – jest ona używana w przypadku wystąpienia takich problemów, jak przykładowo zbyt nieduża ilość plemników. Druga metoda to IMSI, podczas której selekcjonowane są plemniki przez zapłodnieniem. Natomiast zapłodnienie pozaustrojowe klasyczne to metoda, podczas której tworzy się kilka zarodków poprzez zmieszanie korzystnej liczby plemników i komórek jajowych w warunkach zbliżonych do ludzkiego organizmu. Najrozmaitszych sposobów in vitro jest w dzisiejszych czasach niezwykle sporo i można je nieraz bezproblemowo dopasować także do poglądów etycznych.Refundacja in vitro jest osiągalna po spełnieniu kilku warunków: pacjenci powinny spełniać wymagania uprawniające do korzystania z usług NFZ - www.hipokrates-olesnica.pl oraz mieć odroczoną płodność z powodu wystąpienia nowotworu, nieskutecznych prób leczenia jednego z partnerów przez sprecyzowany w ustawie okres albo mieć udokumentowaną trwałą niepłodność (zobacz). Co więcej, koniecznie należy przyjść na umawiane wizyty kontrolne , a także nie posiadać kryteriów wykluczenia – refundacja in vitro przez NFZ nie jest możliwa przykładowo w przypadku braku macicy albo brak możliwości pobrania plemników, ponieważ uniemożliwia to leczenie.
W dzisiejszych czasach podczas ciąży z pewnością warto wykonywać badania prenatalne NFZ – dzięki temu można się dowiedzieć, czy płód rozwija się prawidłowo. Sporo chorób, przykładowo schorzeń płuc można leczyć prenatalnie – przydatna jest wówczas jednak odpowiednia diagnostyka. Badania prenatalne są bardzo skuteczne i dlatego pozwalają także matce na uzyskanie spokoju , jak również ewentualnego przygotowania się w przypadku wykrycia choroby.

Nie trzeba się martwić ryzyka poronienia podczas ich wykonywania – na początku wykonuje się jedynie zupełnie bezpieczne metody. NFZ refunduje tego rodzaju badania, kiedy lekarz potwierdza że są pewne podstawy medyczne do ich przeprowadzenia – na przykład gdy kobieta ukończyła 35 lat albo w razie występowania schorzeń genetycznych w rodzinie jej albo partnera.