Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Co to są hexacoptery i do jakiego celu mogłyby zostać one wykorzystywane?

Od jakiegoś czasu niezwykle znane są w Polsce bezzałogowe statki powietrzne. Do ich pilotowania potrzebne są odpowiednie uprawnienia (np. UAVO), które można uzyskać stosunkowo prędko.


Tego typu maszyny znajdują szeroką gamę sytuacji, w których mogłyby być zastosowane.


Znakomicie nadają się do filmowania różnego typu obiektów przez agencje nieruchomości czy też zabytków przez biura podróży. Możliwość podziwiania np. starych zamków z wysokości to niezapomniane przeżycie. Z tego też powodu wielu podróżników oprócz zwykłego aparatu do robienia zdjęć, zabiera ze sobą również takie urządzenie jak dron. Jeżeli posiadamy polskie uprawnienia, prawdopodobnie będą one akceptowane również za granicą Polski, jednak w pewnym stopniu jest to zależne od danego kraju. Jeśli natomiast pragniemy filmować widoki w krajowych parkach narodowych, to powinniśmy uzyskać zgodę dyrekcji. W przypadku Tatrzańskiego Parku Narodowego jest to min. dziesięć tysięcy złotych opłaty. Istotny jest także charakter filmu - jeżeli jest on komercyjny, opłata jest jeszcze wyższa.


dron
Author: Technolux
Source: Technolux


niemowle
Author: Vantage Development SA
Source: Vantage Development SA


Sam dron natomiast najczęściej wyposażony jest w cztery oddzielne wirniki, jakie umożliwiają jemu swobodny lot w każdym kierunku. Takie drony fachowo nazywane są quadrocopterami.

Zapraszamy na kolejne informacje z witryny (lovingshop.pl/), jeżeli te, które przedstawiliśmy tu, Cię do siebie przekonały. W następnym wpisie przygotowaliśmy dla Ciebie sporo detali.

Poza tym istnieją większe modele, np. mające 6 wirników hexacoptery czy też 8: octocoptery. Wszystkie drony wyposażone są w wysokiej rozdzielczości kamery, które nie tylko rejestrują obraz, ale także służą do nawigowania.
Są one stosowane nie tylko w celach zarobkowych, lecz także przez przeróżne służby do patrolowania granic czy też bezpieczeństwa lasów. Mogą być też stosowane przez policjantów lub strażaków.