Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

Renesans popularnych planszówek we współczesnym opanowanym przez elektronikę świecie.

Sposobów na miłe i rozwijające spędzanie wolnych chwil jest całkiem sporo. Niestety ostatnie kilkanaście lat przyniosło bardzo dynamiczny rozwój elektroniki, i dzisiaj w zasadzie większość z nas nosi przy sobie smartfon albo tablet. Również w większości domów stoi sprzęt komputerowy i telewizor, i niestety wszystkie te sprzęty ogromnie zmieniły sposób w jaki się spędza wolny czas.

Planszówka
Author: Will Merydith
Source: http://www.flickr.com
W szczególności to widać pośród dzieci i młodzieży, które mogą przez cały dzień patrzeć w ekran telefonu, ale także bardzo duża liczba dorosłych po pracy zasiada w fotelu przed telewizorem i w taki sposób spędza całe popołudnia.czytaj w serwisie komórki macierzyste białystokNajwiększym minusem rozrywki elektronicznej jest to, że praktycznie każdy spędza czas oddzielnie.

Jeżeli nawet będzie to wspólne oglądanie telewizora, to praktycznie w czasie filmu mało się rozmawia, a tym bardziej jeżeli ktoś gra na telefonie czy komputerze. W pewnej chwili mogło się nawet wydawać, że tradycyjne, od lat znane rozrywki takie jak granie w planszówki albo karty zupełnie odejdą w niepamięć, na szczęście jednak nic takiego się nie wydarzyło.

Współcześnie gry planszowe mają swój wielki powrót, choć do popularności sprzed kilkudziesięciu laty sporo im jeszcze brakuje. Na szczęście wielu ludzi uświadomiło sobie, że oprócz ekranów są jeszcze inne sposoby na wspólną zabawę, i ludzie z powrotem zaczęli grać w tradycyjne planszówki.

Z pewnością sporywpływ na to mają najnowsze gry, jakie zaczęły się w dużej ilości ukazywać w sprzedaży. Obecnie gry (automaty z nagrodami) planszowe to nie tylko tradycyjny chińczyk czy warcaby, chociaż i w nie wielu ludzi lubi sobie pograć, ale zaawansowane i niezwykle pomysłowe produkcje, które mogą dostarczyć niekiedy wielu godzin doskonałej rozrywki i zabawy.

Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest też to, że w wielu rodzinach do planszówek zasiada także młodzież i dzieci. Młodzi ludzie uczą się dzięki temu, że nawet nie patrząc w ekran można się doskonale bawić i spędzić miło czas razem z najbliższymi. A właśnie to, że przy graniu w planszówki spędza się wspólnie czas z rodziną czy przyjaciółmi jest ich największym plusem.