Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asianchildrenfest.com/includes/menu.inc).

W co warto zainwestować, kiedy mamy pierwsze dziecko? Co jest pomocne? Co może być przydatne?

Opieka nad niemowlakiem to duże wyzwanie, szczególnie gdy jest to pierwszy niemowlak w rodzinie. Trzeba pamiętać o właściwej trosce, jaka zapewni naszemu maleństwu zdrowe i szczęśliwe wzrastanie. Aby tak było musimy pamiętać o wielu elementach, które spowodują, że tego typu opieka będzie bardzo efektywna. Spośród różnego rodzaju rzeczy na uwagę zasługują na pewno otulacze dla niemowląt. Owijanie dzieci zaraz po urodzeniu zalecane jest przez pediatrów. To bardzo naturalna i znana od dawna metoda uspokajania małych niemowlaków.

otulacz dla niemowlaka
Author: Bill & Vicki T
Source: http://www.flickr.com
Ścisłe owijanie daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i działa uspokajająco na płaczące niemowlaki. Takie ograniczone ruchy, a oprócz tego przyjemny dotyk tkaniny na skórze są dla malucha w odczuciu jak czas, kiedy były w brzuchu swoich mam. Otulacze dla niemowląt pomagają noworodkowi w adaptacji do nowych warunków, akceptacji ogromnej swobody poruszania się. Potrafi to zmniejszyć objawy kolki u niemowlaków, może zapewnić spokojniejszy sen. Otulone niemowlęta dobrze śpią, bo mają rączki ograniczone otulaczem. Bardzo istotne i pomocne są również nianie elektroniczne. Takie urządzenie poinformuje nas, jak nasze dziecko właśnie się zbudziło oraz zaczęło płakać. Taka niania złożona jest z nadajnika i odbiornika. Jej działanie polega na przekazywaniu odgłosów, czyli płaczu czy gaworzenia przy pomocy mikrofonu z miejsca gdzie znajduje się dziecko do stacji opiekuna. Najczęściej tego typu nadajnik jest jak krótkofalówka. Na rynku znaleźć możemy nianie, jakie mają jedynie nadajnik, zaś odbiornikiem będzie tu nasz telefon.elektroniczna niania
Tego typu urządzenie działa niesamowicie inteligentnie, ponieważ programujemy zwyczajnie numer, pod który dzwoni niania, gdy dziecko zacznie płakać. Do wyboru są dwa typy takich urządzeń: analogowe jak i cyfrowe. W tych pierwszych sygnał jest ciągły, przetwarzany w naturalnej postaci. Sprawia to, iż czasem zdarzają się różnego typu zniekształcenia czy zakłócenia, które jednak przeszkadzają w korzystaniu z tego sprzętu. W modelu cyfrowym sygnał transmitowany jest w formie cyfrowej, dzięki czemu jak występują zniekształcenia czy zakłócenia to w minimalnym stopniu.